Зміст розділів

І. Загальний розділ.

1. Повна назва наукового об’єкту, що становить національне надбання (НН) (короткий опис з фото або малюнком).

„Наукові фонди та музейна експозиція Зоологічного музею Львівського національного університету імені Івана Франка”

Pasport objectu NN_Page_02_Image_0001Зоологічний музей ЛНУ ім. І. Франка був створений у 1784 р. і на сьогодні тут зберігається ціла низка унікальних зборів: серед безхребетних тварин: колекції братів Дибовських – Бенедикта і Владислава. Понад 2 тис. одиниць зберігання Б. Дибовського, зібрані в оз. Байкал, на Далекому Сході, Камчатці. Основу їх складають малакологічні та гідробіологічні збори і особливо цінними є губки, ракоподібні та молюски оз. Байкал, серед яких представлено 6 лектотипів та паралектотипів. В. Дибовський збагатив музей молюсками з Каспійського моря, Галичини і Литви (понад 1000 екз.). На початку ХХ ст. музей збагатився мушлями молюсків, голкошкірими та рибами з Червоного, Адріатичного і Середземного морів, зібраними у 1886-1903 рр. експедицією принца Монако. До не менш цінних в музеї належать: колекція метеликів Європи (Macrolepidoptera) О. Штодінгера (1061 вид із загальною кількістю 2119 зразків), колекція комах А. Уляновського (понад 5 тис. видів – більше 10 тис. екз.), колекція метеликів Галичини С. К. Петруського, зібраних у 80-х роках ХІХ ст., типовий матеріал остракод (Ostracoda) Я. Грохмаліцького зібраний у 1913 році у Східній Африці (6 типів); колекції мушель морських молюсків графа Дзедушицького (1889 р.), що містить 258 найменувань.

Значна частина вище перелічених колекцій є унікальними на сьогодні і практично не мають аналогів в Україні. Музейні зоологічні фонди мають виняткове значення для науки і практично не підлягають відтворенню у разі їх втрати або руйнування. Вони є дуже важливими джерелами дослідження проблем змін навколишнього природного середовища, збереження і відновлення біорізноманіття як основи функціонування біосфери і сталого розвитку людства. Це практично єдина форма науково задокументованого речового підтвердження видової різноманітності та змін ареалів тварин, яка може бути піддана критичній ревізії згідно сучасної систематики.

Завантажити паспорт наукового об’єкту в форматі PDF (671,5Kb)
 

Паспорт наукового об’єкту, що становить національне надбання України

ПОГОДЖЕНО
Перший заступник Міністра
освіти і науки України
Гуржій А.М.
2006 р.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Ректор відповідальної
установи
Вакарчук І.О.
2006 р.

Наукові фонди та музейна експозиція Зоологічного музею
Львівського національного університету імені Івана Франка

Місце знаходження об’єкту НН м. Львів
Керівник відповідальної установи: Ректор Вакарчук Іван Олександрович
Повна поштова адреса: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1
Тел./факс: (0322) 72-70-40; факс (0322) 72-28-01
Відповідальна особа (ПІБ) Вакарчук Іван Олександрович
Тел./факс: (0322) 72-70-40; факс (0322) 72-28-01
Підстава для внесення до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання Розпорядження КМУ від 11.02.2004 № 73-р