00066_MinMus011-300x225

Мінералогічний музей імені академіка Євгена Лазаренка одним з найдавніших музеїв Львова, заснований у 1852-53 роках професором природничої історії Гіацинтом Лобажевським. Величезний вклад у розвиток музею вніс декан, а потім ректор ЛНУ ім. І.Франка Є.К. Лазаренко, в честь якого у 1999 році було присвоєно ім’я музею.

Окрасою музею є унікальні експонати зразків мінералів, серед яких кристал-велетень апатиту зі скарнів Забайкалля, гігантські кристали моріону і польового шпату з камерних пегматитів Волині, піриту з Березівського золоторудного родовища на Уралі, унікальні друзові агрегати димчастого кварцу з пегматитів Уралу і самородної сірки з родовища Шор-Су в Середній Азії. Довготривалою науковою окрасою музею є тематична вітрина “Метеорити і тектити світу”, відкрита 1999 року.

У музеї є нові мінерали, відкриті впродовж останніх десятиліть – ферсманіт, гагариніт, лазаренкоїт, сребродольськіт та ін., а також рідкісні мінерали або їхні відміни, виявлені на території України – сингеніт, донбасит, карпатит, Mn-феростильпномелан, ґраутит та ін.