1. Проводиться збір палеонтологічних об’єктів під час навчальних та виробничих практик, чим поповнюються фонди музею.
  2. Експозиція і фонди музею служать базою для учбової і науково-дослідницької роботи студентів геологічного, географічного та біологічного факультетів ЛНУ імені Івана Франка, аспірантів, членів Палеонтологічного гуртка, вчителів, учнів Малої Академії наук, учасникам Львівського обласного дитячого натуралістичного центру та учнів загальноосвітніх шкіл м. Львова та області.
  3. В музеї проводяться лекційні і практичні заняття з окремих дисциплін для студентів геологічного, географічного, біологічного факультетів та Природничого коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка, Дрогобицького нафтового технікуму, Львівського автомобіле-дорожного коледжу, Академії Ветеринарної Медицини та Біотехнологій, Медичного університету імені Данила Галицького та медичного коледжу «Медик».
  4. Проводиться просвітницька робота для учнів загальноосвітніх шкіл під час запланованих загальноуніверситетських Днів відкритих дверей.
  5. Музейні матеріали використовуються при написанні курсових, дипломних, дисертаційних робіт.
  6. Музей тісно співпрацює з Національним науково-природничим музеєм НАН України (м. Київ), Державним природознавчим музеєм (м. Львів) та іншими.