1. Основними напрямами роботи музею є науково-дослідна робота (фондова робота, польові дослідження з метою збору колекційного матеріалу, підготовка молодих науковців-спеціалістів з різних груп фанерозойської біоти України, пошукова робота в музеях та архівах, організація та проведення наукових конференцій, семінарів, створення та утримання архіву документів і фотографій, підготовка та видавництво каталогів і статей), освітня й виховна робота (проведення екскурсій загальнооглядових і тематичних, консультування членів МАН та учнів, виховання молоді (шляхом проведення екскурсій та занять), естетичне виховання, співпраця з засобами масової інформації) та експозиційно-виставкова робота (організація тематичних експозицій: «Палеонтологія околиць Львова», «Фауна Криму та ін.).

   

  1. Оформлення музейних вітрин та експозицій.
  2. Здійснення первинної обробки зразків, що надходять в колекцію музею, їхній загальний опис.
  3. Здійснення підготовки зразків для зберігання та консервування.
  4. Ведення реєстру відвідувачів музею та проведення екскурсій для організованих груп відвідувачів.
  5. Ведення обліку використання зразків із колекції музею у навчальному процесі та дослідницьких роботах співробітників кафедри історичної геології і палеонтології, студентів та аспірантів.
  6. Участь у виконанні наукової роботи кафедри історичної геології і палеонтології, наукових і методичних засіданнях кафедри, наукових конференціях.
  7. Допомога студентам у виконанні ними наукової роботи.